10. PSSST! FESTIVAL NIJEMOG FILMA

 

 

Četvrtak, 10/11/2016

Glazbena pratnja – Vitomir Ivanjek, klavir

10.00
Matineja za djecu
DJEČAK I SVIJET / O Menino e o Mundo, Alê Abreu (2013), Brazil, 80’
film se prikazuje s originalnim zvukom

18.00
Poljski klasici
MOĆNI ČOVJEK / Mocny człowiek, Henryk Szaro (1929), Poljska, 78′

20.00
Otvorenje festivala
Natjecateljski program I
FRES BOI, Paloma Canonica, Cristina Vilches Estella (2015), Španjolska, 7′
AMI, Gonzalo San Vicente (2016) Njemačka, 8′
ZLATNO GORIVO / Altin vurus, Gökalp Gönen (2015), Turska, 8′
PROIZVEDENO U ŠPANJOLSKOJ / Made in Spain, Coke Rioboo (2016), Španjolska, 11′
“BESKRAJNA” PLOTTE / “Endless” plotte, Gabriel Lechasseur Dube (2015), Kanada, 1′
TRGOVAČKA KRALJICA / Trade Queen, David Wagner (2015), Njemačka, 8′
MANIFOLD, Victor Galvao (2015), Brazil, 3′
VRIJEDNOST RADA / Wert der Arbeit, Matthias Koßmehl (2015), Njemačka, 7′
DOJMOVI IZ MALOG JAPANSKOG GRADA / Observationer från en japansk småstad, Magnus Fredriksson (2015), Švedska, 4′
VOĆE / Fruit, Gerhard Funk (2016), Njemačka, 7′
ZOO, Daniel Burkhardt (2010-2012), Njemačka, 6′
JAJAR / The Eggman, Marc Wagenaar (2016), Njemačka, 7’

22.00 
Poljski klasici
LJUDI BEZ SUTRA / Ludzie bez jutra, Aleksander Hertz (1919), Poljska, 80′

 

Petak, 11/11/2016

Glazbena pratnja:
matineja za djecu: Vitomir Ivanjek, klavir
večernji program: Divine Timing

10.00
Matineja za djecu:
Suvremeni dječji nijemi filmovi
RECEPT ZDRAVLJA, Medijska grupa OŠ Tomaša Goričana Mala Subotica, 2016, 6’
SVETI MOBITEL, TINA Grgić, Paula Žitnik, OŠ Rudeš Zagreb, 2016, 3’
MOŽE I DRUKČIJE, Barbara Puškar, OŠ Eugena Kumičića Velika Gorica, 2016, 3’
BIJELI DUH, Leonarda Jedvaj, OŠ Side Košutić Radoboj, 2016, 2’
WILIJEVA SREĆA, Maja Karolj, OŠ Stjepana Kefelje Kutina, 2016, 4’
RAZLIČITI, A JEDNAKI, Medijska skupina OŠ Đurmanec, 2016, 6’
ZAGRLJAJ, Barbara Puškar, OŠ Eugena Kumičića Velika Gorica, 2016, 3’
U RADU JE SPAS, Nikolina Ljubetić, Filmska družina OŠ Lučac Split, 2011, 2’
VRATA BEZ JEDNINE, Leo Babić, Filmska družina OŠ Josipa Zorića Dugo Selo, 2016, 3’
TEKSTURE, Ema Mrazović, Filmska sekcija II OŠ Vrbovec, 2016, 3’
SEKA, Paula Stipičević, OŠ Horvati Zagreb, 2016, 3’
LJUBOMORA, Karla Grego Barišić, OŠ Eugena Kumičića Velika Gorica, 2013, 3’
DOSADA, Victor Vatta, Dom Mladih Rijeka, 2016, 3’

18.00
Film i modernost: Simfonija
JUTRO U BRONXU / A Bronx Morning, Jey Leyda (1931), SAD, 11’
SIMFONIJA NEBODERA / Skyscraper Symphony, Robert Florey (1929), SAD, 9’
ČOVJEK S FILMSKOM KAMEROM / Chelovek s kino-apparatom, Dziga Vertov (1929), SSSR, 68′

20.00 
Hrvatska nijemofilmska baština: Šaljivi reklamni filmovi
PHILIPS-ARGENTA, animirani nijemi, 1928, c/b, 1′
NOVI ŽIVOT KUHARICE, igrani nijemi, 1928, c/b, 4′
NE MUČI SE!, igrani, 1938, c/b, 10′
ZABORAVLJIV ČOVJEK, animirani, 1938, boja, 3′
ŽENSKA HVALA – BIJELO ČUDO, animirano-igrani, 1936, c/b, 4′
U ČEMU JE STVAR?, igrani, 1936-1938, c/b, 3′
SMOTRA RUBLJA, animirani, 1936-1938, c/b, 4′
KAJ NAM MANJKA, KAJ ŽE IMAMO! animirani, 1936, c/b, 5′
LUTRIJA, igrani, 1936, c/b, 2′

Za projekcije se koristi arhivsko gradivo Hrvatskog državnog arhiva / Hrvatskog filmskog arhiva

21.00    
Natjecateljski program II
SLOVENSKI HULJA HOP, i. j. PINO (2016), Hrvatska, 2′
ALELUJA! / !Aleluya!, Pacheco Iborra (2014), Španjolska, 5′
GLEDATE FILM / (A) vous regardez un film, Jon Boutin (2015), Francuska, 2′
KUT, Lucija Mrzljak (2016), Estonija, 2′
SLJEDEĆI/A / Next, Elena Vrodach (2016), Rusija, 7′
ZADNJIH NEKOLIKO SLIČICA / Last few frames, Davorin Marc (2013/2014), Slovenija, 2′
LIVADA / The Meadow, Jela Hasler (2015), Švicarska, 9′
BAGGAGE MAN, Matthias Gerding, Dennis Colquhoun (2016), Njemačka, 4′
OCCASUS, Petja Pulkrabek (2016), Njemačka, Španjolska, 15′
RUB / V Storone, Alexandra Averyanova (2016), Rusija, 12′
POKUŠAJ I POGREŠKA / Trial & Error, Antje Heyn (2016), Njemačka, 5′
SJETI SE / Remember, Shunsaku Hayashi (2015), Japan, 9′
MeTube2: AUGUST PJEVA CARMINU BURANU / MeTube 2: August Sings Carmina Burana, Daniel Moshel (2016), Austrija, 5′

 

Subota, 12/11/2016

Glazbena pratnja – Sunrise Sessions

18.00
Film i modernost
MABUSE, KOCKAR / Dr. Mabuse, der Spieler, Fritz Lang (1922), Njemačka
1. dio: VELIKI KOCKAR, SLIKA VREMENA / Der große Spieler, Ein Bild der Zeit, 155′

21.00
Proglašenje pobjednika
Film i modernost
MABUSE, KOCKAR / Dr. Mabuse, der Spieler, Fritz Lang (1922), Njemačka
2. dio: PAKAO, IGRA O LJUDIMA NAŠEG VREMENA / Inferno, Ein Spiel von Menschen unserer Zeit, 115′

23.00 

Film i modernost
POSLJEDNJI ČOVJEK / Der Letzte Mann, Friedrich Wilhelm Murnau (1924), Njemačka, 101’

 

ULAZ NA SVE PROJEKCIJE BESPLATAN