Program

12. PSSST! FESTIVAL NIJEMOG FILMA
8., 9. i 10.11.2018.

Četvrtak, 8/11/2018
18.00   MOJA LJUBAV NIKAD NE UMIRE / Ma l’amor mio non muore,
Mario Caserini (1913, 77′)
Glazbena pratnja – Vitomir Ivanjek, klavir

20.00   OTVORENJE FESTIVALA
NATJECATELJSKI PROGRAM I
DOBRODOŠLICA, Davorin Marc (2017), Slovenija, 3′
MJESTO ROĐENJA / Birthplace, Sil van der Woerd (2018), Indonezija, 5′
KORACI CRNE MAČKE / Le pas du chat noir, Judith Röder (2018), Njemačka, 9′
DUŠEVNI POREMEĆAJ / Psicolapse,  Arnau Gòdia Montesinos (2018), Španjolska, 7′
VEZANO LJEPOTOM / Bound by Beauty,  Barbara Vekarić (2016) Hrvatska, 3′
UMORAN NA TOLIKO RAZINA / So Tiered, Beck Williams (2018), Ujedinjeno Kraljevstvo, 3′
OSMI DAN / Eight Day, Jasmin Pivić (2018), Bosna i Hercegovina, 10′
UVOD U BRODOVI KOJI NIKUDA NE PLOVE (ILI: KAKO SI DANAS?),
Marija Lučić (2018), Hrvatska, 6′
MORE / Mope, Hristina Belousova (2017), Uzbekistan, 1′
PROTIV ZMAJA / Up against the dragon, Mark Rigler (2018),Ujedinjeno Kraljevstvo, 1′
JEDAN / Один,  Roman Sinitsyn (2018), Rusija, 6′
ĆELIJA / Celica, Dušan Kastelic (2017), Slovenija, 12′
PROTIV DJEDA MRAZA / VsSanta, Aitor Carlos Herrero Larrumbide,
Raul Colomer Válcarcel (2018), Španjolska, 4′
Glazbena pratnja – Vitomir Ivanjek, klavir

21.30   PEPEO / Cenere, Febo Mari, Arturo Ambrosio (1916, 38′)
Glazbena pratnja – Rossella Spinosa, klavir
CAINÀ, Gennaro Righelli, (1922, 66′)
Glazbena pratnja – Vitomir Ivanjek, klavir

 

Petak, 9/11/2018
Glazbena pratnja – Kaplowitzi

18.00   QUO VADIS, Enrico Guazzoni (1913, 102′)

20.00   HRVATSKA U RANOM NIJEMOM FILMU
(iz zbirki Hrvatskog državnog arhiva/Hrvatske kinoteke)
uvodna riječ: Juraj Kukoč, filmski arhivist
ŠIBENSKA LUKA, dokumentarni, 1904, snimatelj: Frank S. Mottershaw, 2’
SOKOLSKI SLET U SPLITU, dokumentarni, 1910, snimatelj: Josip Karaman, 1’
PROCESIJA SV. DUJE, dokumentarni, 1911, snimatelj: Josip Karaman, 2’
SPLITSKA LUKA, dokumentarni, 1911, snimatelj: Josip Karaman, 1’
SPROVOD GRADONAČELNIKA VICKA MIHALJEVIĆA, dokumentarni, 1911,
snimatelj: Josip Karaman, 2’
KAVANA CORSO, dokumentarni, 1915., snimatelj: Josip Halla, 1’
GENERAL MAISTER, dokumentarni, 1918, snimatelj: Josip Halla, 1’
KARNEVAL U SPLITU, dokumentarni, 1920, 2’
SKUPŠTINA HSS-A U KOPRIVNICI (STJEPAN RADIĆ), dokumentarni, 1921,
snimatelj: Josip Halla, 9’
SELJAČKA SVADBA U HRVATSKOJ, dokumentarni, 1922, redatelj: Anatolij Bazarov; snimatelj: Josip Halla, 5′

21.00   NATJECATELJSKI PROGRAM II
PARIZ, IMAŠ ME / Paris, you got me, Julie Boehm (2018), Njemačka, 9′
LOVAC NA TALENTE / Cazatalentos, José Herrera (2018), Španjolska, 7′
KORP. / Corp., Pablo Polledri (2018), Argentina, 9′
ZRAČNA FOTOGRAFIJA / Foto Aérea, Gabe Ibáñez (2018), Španjolska, 3′
BETON / Concrete, Primin Bieri, Aira Joana, Luca Struchen, Nicolas Roth, (2018) Švicarska, 8′
BARBARSKI BRIJAČ, Barbaer, Luzia Schifferle, Tobias Speiser (2018) Švicarska, 2′
PRIPITOMLJEN / Domesticado,  Juan Francisco Viruega (2018), Španjolska, 17′
SAÏ SAÏ – TONTOLABA, Pepe Ábalos Galcerá (2017), Španjolska, 3′
DJEČAK JELEN / Deer Boy, Katarzyna Gondek (2017), Poljska, Hrvatska, Belgija, 13′
VRIJEME ZOMBIJA Zombie Time, Alfonso Fulgencio (2018), Španjolska, 6′
ODUZMI MI DAH /Take My Breath Away, Gloria Endres de Oliveira, Njemačka, (2017), 8

Subota, 10/11/2018
Glazbena pratnja – Orbits
16.00  CAINÀ, Gennaro Righelli, (1922, 66′)
film se prikazuje s originalnom glazbom
18.00   ASSUNTA SPINA, Gustavo Serena (1915, 71′)
20.00   DODJELA NAGRADA
CABIRIA, Giovanni Pastrone (1914, 125′)
22.30   DAMA S KAMELIJAMA / La signora delle camelie, Gustavo Serena (1915, 53′)