Program

Četvrtak, 9/11/2017
Glazbena pratnja – Vitomir Ivanjek, klavir

11.00
Matineja za djecu – suvremeni dječji nijemi filmovi
FACE, Dora Kučan, OŠ Grabrik, Karlovac, 2017., 8′
PRONALAŽENJE IDENTITETA, Tea Lucin i Lucija Vuković, OŠ Petra Kanavelića Korčula,  2017, 3′
…..KAKO ČITATI KO SI LAČAN, A JOŠ TI SE I SPI…, Jelena Kersan i Laura Zulijan, OŠ Svetvinčenat, 2017, 2′
KLACKALICA, Mateo Otočan i Dalen Piljan, OŠ Svetvinčenat, 2017, 2′
VODOINSTALATERI, Matija Mišan, Massimo Peršić i Vanessa Vukelić, OŠ Svetvinčenat, 2017, 2′
OD VRHA DO DNA I NAZAD, Katarina Peulić, OŠ Petrijevci, 2017, 7′
ATENTAT NA FRANJU FERDINANDA, Lucija Špoš, Dino Tomić i Tomislav Ivanović, OŠ Gorjani, 2017, 4′
POZDRAV IZ GORJANA, Tomislav Ivanović, OŠ Gorjani, 2017, 2′
THE HOUSE OF LETTERS, Tihana Modrušan, OŠ Petra Studenca Kanfanar, 2017., 18′
PRIRODA, Ema Mrazović, II. OŠ Vrbovec, 2017., 4′
CHROMA, Ema Mrazović, II. OŠ Vrbovec, 2017., 3′
18.00
Film i grad
MODERNA VREMENA / Modern Times, Charlie Chaplin, (1936), SAD, 87′
BARSOUM TRAŽI POSAO / برسوم يبحث عن وظيفة, Mohamed Baioumy (1923), Egipat, 16′
20.00
Otvorenje festivala
Natjecateljski program I
U ČAST SLAPSTICKA / For the Sake of Slapstick, Minsun Lee (2015), Njemačka, 2′
ZLATNA MAČKA / Le Chat Doré, Nata Moreno (2017), Španjolska, 6′
MOST IZNAD RIJEKE / Die Brücke über den Fluss, Jadwiga Kowalska (2016), Švicarska, 6′
BICIKL / The Bicycle, Francesco Gabriele, (2014), Ujedinjeno Kraljevstvo, 4′
KUKUSCHKA, Dina Velikovskaya (2016), Rusija, 8′
ČOVJEK KOJI JE BIO BOLESTAN / The Man Who Was Ill, Luke Aaron Marsden (2016), Australija, 13′
LJUBAV, Ognjen Petković (2017), Srbija, 13′
MOJ / Mio, Rodrigo Canet (2013), Španjolska, 4′
DOSADA / Malal, Salma Gabriel (2017), Egipat / Njemačka, 6′
NIŠTA SE NE MOŽE VRATITI, Damir Radić (2017), Hrvatska, 7′
ZAPP GALURA – BEHEMOTH, Mike Kern, (2016), Austrija, 6′
SPREMNIK ZA HLAĐENJE / Cold Storage, Thomas Freundlich (2016), Finska, 9′
22.00
Film i grad
BERLIN, SIMFONIJA VELEGRADA / Berlin – Die Sinfonie der Großstadt Berlin,
Walther Ruttmann (1927), Njemačka, 78‘

Petak, 10/11/2017
Glazbena pratnja – Sunrise Sessions

18.00
Film i Grad
ULICA BEZ RADOSTI / Die Freudlose Gasse, Georg Wilhelm Pabst (1925), Njemačka, 124‘
20.00
Hrvatska nijemofilmska baština:
Predjelo:
Otvorenje izložbe “STOTA GODIŠNJICA PRVOG HRVATSKOG IGRANOG FILMA BRCKO U ZAGREBU
Glavno jelo
Filmovi Oktavijana Miletića o Zagrebu:
KOMADIĆ SAVSKE SEZONE, 1927., 3′
OTVORENJE ZAGREBAČKOG ZBORA, 1931., 4′
SKIJANJE NA CMROKU, 1931., 3′
MAKSIMIR I ZOOLOŠKI VRTIĆ, 1933., 8′
KLUB KINOAMATERA I NJEGOVA SVRHA, 1934., 4′
ZAGREB U SVJETLU VELEGRADA, 1934., 5′
ZAGREB, GLAVNI GRAD HRVATSKE, 1943., 8′
OD ZAGREBA DO RABA, 1937, 24′
Za projekcije se koristi arhivsko gradivo Hrvatskog državnog arhiva / Hrvatskog filmskog arhiva
Desert
Tribina „O SVAKODNEVICI I DRUŠTVENOM ŽIVOTU STAROG ZAGREBA“
Gost: antropologinja dr. sc. Valentina Gulin Zrnić
Za one koji žele jesti više:
Izložba „OKTAVIJAN MILETIĆ DO LISINSKOG“ u Hrvatskom državnom arhivu
(otvorena do 15. siječnja 2018.)
22.00
Natjecateljski program II
VELIKI BUM / Big Booom, Marat Narimanov (2016), Rusija, 4’
CITIPATI, Andreas Feix (2015) Njemačka, 7’,
MAELSTRØM, Carlos Gómez-Trigo (2017) Španjolska, 3’
OLOVKA / Le crayon, Basile Vuillemin (2017) Švicarska, 1’
ZOV DRAGOSTI / Call of cuteness, Brenda Lien (2017), Njemačka, 4’
POGLEDAJ ME, BR. 3 / Poglej me, no #3, Davorin Marc (2015), Slovenija, 4’
ZBOGOM BALTAZARE / Au revoir Balthazar, Rafael Sommerhalder (2017), Švicarska, 10’
PRINCEZIĆ / Prinsesspojken, Sosi Chamoun (2016), Švedska, 9’
SOFÍA, Anabel Caso (2017), Meksiko, 11’
ŽIVOT IDE DALJE / Живые идут дальше, Pavel Palekhin (2017), Rusija, 9’
EX TERRAT, Reinhold Bidner (2016), Austrija/Francuska, 6’
PROLOG, Vjekoslav Gašparović (2017), Hrvatska, 9’
ROGER,  Ingrid Masarnau Amrós, Sonia Cendón Quireza, Sara Esteban Riera, Arnau Gódia Montesinos, Marti Montañola Vilet (2016), Španjolska, 7’

Subota, 11/11/2017
Glazbena pratnja: Kaplowitzi

18.00
Film i Grad
METROPOLIS, Fritz Lang (1927), Njemačka, 145′
20.30
Proglašenje pobjednika
Film i Grad
LJUDI NEDJELJOM / Menschen am Sontag, Robert Siodmak i Edgar G. Ulmer (1929), Njemačka, 74‘,
22.00
Film i Grad
BAGDADSKI LOPOV / The Thief of Bagdad, Raoul Walsh (1924), SAD, 140‘

 

Ulaz na sve projekcije besplatan.